Będzie mroźno, ale pogodnie [PROGNOZA POGODY]

Data publikacji: 24.11.2021 20:04
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP, Marek Stefaniec

 
Fot. Barry Toja/Facebook

Według prognozy pogody na czwartek przygotowanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, początek dnia będzie mroźny.

Dzień będzie dosyć pogodny w całym kraju, za wyjątkiem północy, gdzie pojawi się więcej chmur i możliwe są przelotne opady deszczu lub mżawki.

W czwartek, za wyjątkiem północnej części kraju, będzie pogodnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 2 do 7 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB.

- W pierwszych godzinach dnia w rejonach podgórskich spodziewamy się temperatur około minus 5-6 stopni Celsjusza. Na południu, w miejscach rozpogodzeń termometry wskażą około -1 st. Jeden stopień na plusie będzie w centrum kraju i 2-3 stopnie na północy. Na południu należy liczyć się z mgłami ograniczającymi widoczność do 200 metrów, które mogą osadzać szadź - powiedziała Tomczuk.

W ciągu dnia mgły będą zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-3 stopni w dolinach górskich, 4-6 stopni na przeważającym obszarze kraju do około 7 stopni na Wybrzeżu.

adv adv
Wiadomości
Reklama