Będzie nowe rondo w Końskich. Problemem są instalacje

Data publikacji: 09.10.2020 12:07
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2020 Końskie. Skrzyżowanie Piłsudskiego z ulicami 3 Maja i Kazanowską

09.10.2020 Końskie. Skrzyżowanie Piłsudskiego z ulicami 3 Maja i Kazanowską
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Jeszcze w październiku rozpocznie się budową ronda, które połączy ulicę Piłsudskiego - jedną z głównych arterii Końskich z ulicami 3 Maja i Kazanowską. Ta forma skrzyżowania ma poprawić bezpieczeństwo w jednym z najbardziej kolizyjnych miejsc w mieście - podkreśla burmistrz Krzysztof Obratański.

- Mamy tam stłuczki, kolizje, zdarzają się poszkodowani. Rondo poprawi bezpieczeństwo, nie trzeba będzie analizować kto ma pierwszeństwo - twierdzi burmistrz.

Obecnie sygnalizacja na skrzyżowaniu jest ustawiona w taki sposób, że zielone światło mają jednocześnie kierowcy skręcający w lewo w ulicę 3 Maja, jak i jadący na wprost ulicą Piłsudskiego. Nie można inaczej zaprogramować sygnalizacji, bo te dwie ulice krzyżują się z Kazanowską, po przeciwnej stronie.

Jak dodaje burmistrz, to jedno z większych i bardziej skomplikowanych zadań drogowych, ponieważ przy głównej trasie krzyżuje się wiele podziemnych instalacji.

- Tam jest wszystko, począwszy od kanalizacji deszczowej, przez sanitarną, światłowód, wodociąg i gazociąg. Trzeba je pieczołowicie przebudować, aby ich funkcjonowanie nie było zakłócone – zaznacza burmistrz.

Prace powinny zakończyć w pierwszym półroczu 2021 roku.

Budowa będzie kosztować 2 mln zł.

Reklama