Będzie objazd objazdu, w dodatku uruchamiany przyciskiem [MAPA]

Data publikacji: 09.07.2021 11:13
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2021. Lipowe Pole. Przejazd kolejowy

09.07.2021. Lipowe Pole. Przejazd kolejowy
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Przed mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej kolejne utrudnienia drogowe. Od kilku miesięcy zamknięty jest wiadukt nad torami, teraz nie będzie można przejechać objazdem przez Lipowe Pole.

09.07.2021. Lipowe Pole. Przejazd kolejowyFot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Zmiana systemu komunikacji w mieście, która ma usprawnić ruch, na razie jest powodem wielu utrudnień. Z ruchu wyłączony został wiadukt łączący Dolną i Górną Kamienną. Dla kierowców pozostały objazdy. Jeden z nich wyznaczono przez Lipowe Pole, czyli wieś bezpośrednio sąsiadującą ze Skarżyskiem. Objazd prowadzi między innymi przez przejazd kolejowy, a ten od 19 lipca będzie zamknięty ze względu na remont. Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że wyznaczony będzie kolejny objazd, ten ma prowadzić przez Lipowe Pole Skarbowe, ulicą Wesołą, dalej wzdłuż torów do przejazdu kolejowo-drogowego w Skarżysku Kościelnym, następnie wzdłuż torów do ulicy Szkolnej - informuje Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK.

Kierowca sam będzie musiał nacisnąć przycisk, aby otworzyć rogatki. Dyżurny ruchu po otrzymaniu zgłoszenia, jak najszybciej umożliwia przejazd przez tory przy zachowaniu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników przejazdu.

Prace w Lipowym Polu obejmą montaż nowych płyt przejazdowych, poprawiona zostanie też jezdnia na dojazdach do skrzyżowania. Te utrudnienia będą trwały przez tydzień, od 19 do 26 lipca.

09.07.2021. Skarżysko-Kamienna. Mapa objazdu przez Lipowe Pole SkarboweFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama