Będzie plan dla Baranówka - wielki sukces mieszkańców

Data publikacji: 22.07.2021 16:57
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Sukces mieszkańców kieleckiego Baranówka. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego osiedla. To efekt protestów mieszkańców tego rejonu. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, mieszkańcy zorganizowali akcję, która miała zablokować powstanie nowych inwestycji deweloperskich.

Ewelina Gładki, przedstawicielka mieszkańców os. Baranówek podziękowała za zainteresowanie ze strony kieleckich radnych oraz władz miasta i za wsłuchanie się w głos mieszkańców Baranówka.

- W ostatnim czasie Baranówek z osiedla domków jednorodzinnych zaczynał przekształcać się w osiedle domów wielorodzinnych i bloków. Naszą petycję poparło ponad 2 tys. osób, nie tylko z Baranówka. Skalę problemu dostrzegli radni ze wszystkich klubów. Konsekwencją naszych wspólnych działań była decyzja prezydenta Kielc o zawieszeniu wydawania zgód na nowe inwestycje deweloperskie - przypomniała działaczka.

Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca rady miasta z klubu Bezpartyjni i Niezależni także podziękowała radnym za ponadpartyjne zaangażowanie w sprawę blokowania niechcianych inwestycji.

Zdzisław Łakomiec, radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że przyjęta dzisiaj uchwała jest przede wszystkim dużym sukcesem i ukoronowaniem starań mieszkańców osiedla. Jednak nie należy zapominać, że w Kielcach jest więcej terenów wymagających podobnych rozwiązań.

- Podziękowania i gratulacje należą się mieszkańcom Baranówka. Ich determinacja doprowadziła do podjęcia dzisiejszej uchwały. Nie możemy jednak zapominać o kielczanach z innych części miasta, którzy także walczą o podjęcie podobnych decyzji - zaznaczył radny.

Uchwała została przyjęta większością głosów Rady Miasta. Za głosowało: 22 radnych. Trzech radnych nie brało udziału w głosowaniu. Obszar objęty planem zagospodarowania przestrzennego znajduje się w rejonie ul. Jana Karola Chodkiewicza, Obrzeżnej, Tatarskiej i al. Na Stadion. Teren ten ma ponad 57 ha.

Reklama