Będzie prezydencka debata w Końskich. Bo „wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie”

Data publikacji: 30.06.2020 12:24
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kandydaci, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Kandydaci, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
Fot. Radio Kielce

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się w Końskich w telewizyjnej debacie organizowanej przez TVP. Kandydaci będą odpowiadać na pytania kierowane przez publiczność w poniedziałek, 6 lipca, o godz. 21.00, w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego.

Radio Kielce dowiedziało się, że na potrzeby studia Telewizja Polska wynajęła już ten obiekt, a w piątek ma zacząć się budowanie scenografii. Znajdzie się tam miejsce dla 50-osobowej publiczności. Pomysł na lokalizację debaty właśnie w Końskich wziął się ze sformułowania „Wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie”. Słów tych użył Grzegorz Schetyna, w 2016 roku w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. Później powielane były przez innych polityków.

Starosta konecki Grzegorz Piec cieszy się z pomysłu debaty.

- Przeciwnicy prezydenta mówili, że wygrywa się w Końskich i faktycznie wynik Andrzeja Dudy w naszym mieście zapewniłby mu wygraną w pierwszej turze. Sama lokalizacja i organizacja wydarzenia zależy od sztabów wyborczych - mówi starosta.

Grzegorz Piec wyjaśnia, że rozważane były dwie lokalizacje. Debata miała się odbyć w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, tzw. „Mechaniku” lub w Hali Sportowej przy ul. Stoińskiego.

- Łatwiej zorganizować tak duże wydarzenie w dużej hali niż na sali gimnastycznej szkoły - zaznacza.

Andrzej Duda w I turze wygrał w Końskich zdobywając 54,01 proc. głosów. Z kolei Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie 23,09 proc.

Według danych z 100 proc. obwodów w Polsce Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.

adv adv
Wiadomości
Reklama