Będzie referendum w Kijach? Podpisy już zebrali

Data publikacji: 23.11.2021 21:47
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W gminie Kije zawiązała się grupa referendalna w sprawie odwołania wójta gminy, Tomasza Sochy. Ogłoszenia informujące o zamiarze przeprowadzenia referendum pojawiły się na tablicach informacyjnych we wszystkich miejscowościach gminy.

27-osobowa grupa inicjatorów referendum 18 października na ręce urzędującego włodarza złożyła powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie jego odwołania. Taka sama informacja trafiła do komisarza wyborczego. Wówczas zaczęła się akcja zbierania podpisów.

Aby zorganizować referendum w Kijach, inicjatorzy akcji w ciągu 60 dni musieli zebrać ok. 300 podpisów. Już wiadomo, że to się udało. Członkowie komitetu referendalnego zebrali w tej sprawie 514 podpisów, w ciągu połowy ustawowego terminu.

Wniosek o przeprowadzenie referendum gminnego złożyli na ręce Komisarza Wyborczego w Kielcach 22 listopada. Teraz komisarz przystąpi do weryfikacji list. W ciągu następnych 30 dni wyda postanowienie o przeprowadzeniu lub nieprzeprowadzeniu głosowania.

Wkrótce więcej na ten temat, w tym stanowiska obu stron zaangażowanych w sprawę.

Reklama