Będzie wyczekiwana hala sportowa w liceum im. Stefana Żeromskiego

Data publikacji: 26.07.2021 15:15
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.07.2021. Kielce. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Wojciechowski - wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefan Żeromskiego, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Marcin Stępniewski - kielecki radny PiS

26.07.2021. Kielce. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Wojciechowski - wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefan Żeromskiego, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Marcin Stępniewski - kielecki radny PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zyska nową halę sportową. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dotacji z rządowego programu „Sportowa Polska”.

Jak mówi Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, o nowy obiekt sportowy zabiegali nie tylko obecni uczniowie, ale i absolwenci.

- Bez bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury sportowej nie ma sportu powszechnego, sportu wyczynowego, ani rozwoju talentów dzieci i młodzieży. Ministerstwo systematycznie inwestuje w sukcesy młodych sportowców, ponieważ chcemy, by mieszkańcy Kielc i województwa świętokrzyskiego mieli dostęp do obiektów sportowych, na których będą mogli aktywnie spędzać czas i szlifować swoje umiejętności, by później odnosić sukcesy krajowe i międzynarodowe - wyjaśnia Anna Krupka.

26.07.2021. Kielce. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Wojciechowski - wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefan Żeromskiego, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiSFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk zaznacza, że nowy obiekt sportowy był wyczekiwany od kilku lat, a jego realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie zdecydowane działania rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Zabiegi dotyczące budowy hali sportowej w tym miejscu trwały już od wielu lat. Dopiero teraz, kiedy dobra polityka gospodarcza obecnego rządu oraz działania świętokrzyskich parlamentarzystów pozwoliły na wygospodarowanie pieniędzy, projekt ten zostanie zrealizowany. Mam nadzieję, że jest to początek odbudowy świętokrzyskiego sportu, także na tym niższym szczeblu, ponieważ właśnie w szkołach zaczynają się pojawiać pierwsze talenty. Dzięki infrastrukturze sportowej w szkołach można później te talenty rozwijać - mówi Piotr Wawrzyk.

Senator Krzysztof Słoń ma nadzieję, że rozwój kultury fizycznej w I LO, będzie na równie wysokim poziomie, jak poziom edukacji.

- Dobrze, że udało nam się doprowadzić do realizacji nowej hali sportowej przy Liceum Żeromskiego. „Razem dla świętokrzyskiego” - to jest hasło, które towarzyszy naszym codziennym staraniom, aby te środki, które są w dyspozycji poszczególnych ministerstw, były przeznaczane na inwestycje w naszym regionie, ale także w jego stolicy. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego to bardzo ważna placówka oświatowa, która wydała wielu wspaniałych absolwentów, którymi możemy się szczycić po dziś dzień. Aby ten rozwój był wszechstronny, uczniowie powinni móc korzystać z nowoczesnej bazy dydaktycznej, również w rozwoju swojej tężyzny fizycznej. Oby wychowanie fizyczne było również na najwyższym poziomie, tak jak przedmioty humanistyczne czy przyrodnicze - komentuje Krzysztof Słoń.

26.07.2021. Kielce. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Stępniewski - kielecki radny PiS i Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznychFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Marcin Stępniewski, radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości, zapewnia, że ta inwestycja figuruje w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kielce.

- Mam nadzieje, że budowa ruszy w przyszłym roku, bo miasto ma zabezpieczone środki na ten cel. Wiele pokoleń uczniów „Żeromskiego” czekało na tę halę - dodaje radny.

Całość inwestycji będzie kosztować ponad 12 mln zł. Ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego i sportu przekazało na ten cel dofinansowanie w wysokości 3 mln zł. Niewykluczone, że budowa nowego obiektu sportowego rozpocznie się w 2022 roku.

Kielce. Wizualizacja nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego

Reklama