Bez domu na święta. Pożar zabrał im wszystko

Data publikacji: 26.12.2020 19:36
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.12.2020 Boleszyn. Pożar domu

26.12.2020 Boleszyn. Pożar domu
Fot. OSP Momina

Dom strawiony przez dzisiejszy pożar w miejscowości Boleszyn w gminie Waśniów nie będzie w najbliższym czasie nadawał się do zamieszkania. Trzyosobowa rodzina w kilka chwil straciła dobytek swojego życia.

Jak powiedziała Radiu Kielce młodszy brygadier Barbara Majdak, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, ogień pojawił się około godziny 14.00. Z żywiołem wałczyło 23 strażaków. Na miejscu nadal pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

- Jeśli chodzi o poddasze, to straty są znaczne. Co prawda, zabezpieczyliśmy dach przed warunkami atmosferycznymi, założyliśmy plandeki, jednak przy naszych działaniach gaśniczych zwykle używamy wody jako środka gaśniczego, dlatego tej wody na dolnych kondygnacjach nie brakuje. Ponadto spaleniu uległy instalacje elektryczne - informuje Barbara Majdak.

Rodzina straciła też całe wyposażenie, które znajdowało się w domu.

- Decyzję o tym, kiedy poszkodowani będą mogli wrócić do domu i czy w ogóle będzie taka możliwość, podejmie w najbliższych dniach powiatowy inspektor nadzoru budowlanego - dodaje rzecznik.

Mieszkańcy będą mogli liczyć na pomoc władz samorządowych w odbudowie domu.

W chwili obecnej poszkodowani przebywają u swojej rodziny.

adv adv
Wiadomości
Reklama