Bezpieczny weekend majowy na świętokrzyskich drogach?

Data publikacji: 03.05.2021 19:15
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.05.2021 Policja kontroluje pojazdy na drodze S7

03.05.2021 Policja kontroluje pojazdy na drodze S7
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W czasie długiego weekendu majowego na drogach województwa świętokrzyskiego pojawiło się znacznie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan pojazdów, jak również trzeźwość kierowców.

Jak mówi podkomisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w ostatnim dniu majówki na drogach regionu od wczesnych godzin rannych panował wzmożony ruch.

- Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami. Cały czas apelujemy o to, aby się nie spieszyć. Zwracajmy uwagę na oznakowanie i sygnalizację świetlną. Wybierajmy się w trasę wypoczęci, trzeźwi i sprawnym technicznie pojazdem. Pamiętajmy, że jeżeli będziemy stosować się do przepisów ruchu drogowego, na pewno cali i zdrowi wrócimy do wyznaczonego celu - przekonuje funkcjonariusz.

Jedną z kontrolowanych osób była pani Dominika, która podróżowała z całą rodziną. Jak mówi, tego typu akcje są bardzo pożyteczne i służą bezpieczeństwu użytkowników dróg.

- Taka akcja to bardzo dobry pomysł, tym bardziej podczas długiego weekendu. Dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg tego typu akcje powinny być powtarzane jak najczęściej - mówi.

Do tej pory, w czasie majowego weekendu w pięciu wypadkach na drogach regionu zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych.

Świętokrzyscy funkcjonariusze odnotowali 112 kolizji, ujawnili 36 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 37 praw jazdy, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Tagi do tego wpisu
Reklama