Bezpłatne badania poziomu witaminy D w organizmie

Data publikacji: 08.03.2021 06:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Podzamcze Chęcińskie. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne. Biobank

Podzamcze Chęcińskie. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne. Biobank
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu od dzisiaj wznawia darmowe badania poziomu witaminy D w organizmie.

Marcin Zawierucha, dyrektor placówki mówi, że ma ona bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu. Mały jej poziom może prowadzić do chorób układu krążenia, wtórnej nadczynności przytarczyc, osłabienia mięśni szkieletowych, niewydolności nerek, czy nawet do rozwoju nowotworu. Witamina D wspomaga także nasz układ odpornościowy, dlatego tak ważna jest w kontekście walki z chorobami w tym z pandemią koronawirusa.

Jak dodaje, osoby które chciałyby zbadać poziom witaminy D w swoim organizmie wystarczy, że zadzwonią do centrum i umówią się na badanie.

- Bezpłatne badania witaminy D są skierowane do osób pełnoletnich. By z niego skorzystać wystarczy do nas zadzwonić i zarejestrować się pod numerem telefonu 41 343 40 50 - dodał dyrektor Zawierucha.

Próbki krwi potrzebne do zbadania poziomu witaminy D pobierane będą w punkcie w budynku Biobanku, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 11.00.

Ze względów epidemiologicznych limit dzienny na badanie wynosi 30 osób. Na badanie należy przyjść na czczo.

Reklama