Bezpłatne badania w medycznym miasteczku w Sandomierzu

Data publikacji: 23.07.2021 10:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
Sandomierz. Bulwar nad Wisłą

Sandomierz. Bulwar nad Wisłą
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mammografia, cytologia, pomiary poziomu cukru i ciśnienia, porady dietetyka, konsultacje medyczne - to propozycje pikniku profilaktyczno-zdrowotnego, który odbędzie się w sobotę, 24 lipca na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu. Akcja przeznaczona jest dla osób powyżej 40. roku życia.

Na bulwarze stanie mobilne stanowisko Świętokrzyskiego Oddziału NFZ, a plac zamieni się w miasteczko zdrowia. Podczas pikniku będzie można między innymi uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz potwierdzić profil zaufany.

Badania cytologiczne przeznaczone są dla pań w wieku od 25 do 59 lat, a mammograficzne dla przedziału wiekowego 50 - 69 lat. O profilaktyce będzie można porozmawiać z dr Leszkiem Smorągiem, kierownikiem Zakładu Profilaktyki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz z paniami, z sandomierskiego stowarzyszenia „Amazonki”.

Dodatkową atrakcją będzie trening nordic walking pod fachowym okiem instruktorów. Partnerami akcji są m.in. Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Sandomierza. Jak powiedział burmistrz Marcin Marzec, warto skorzystać z tak atrakcyjnej oferty. Często jest tak, że trafiamy do lekarza, kiedy już coś nam dolega, tymczasem profilaktyka może przyspieszyć diagnozę i leczenie.

Piknik profilaktyczno-zdrowotny odbywać się będzie w godzinach od 11.00 do 17.00

adv adv
Wiadomości
Reklama