Bezpłatne połączanie na Święty Krzyż. Turyści są zadowoleni [ROZKŁAD JAZDY]

Data publikacji: 15.08.2020 10:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.08.2020 Kielce. Bezpłatny autobus z Kielc na Święty Krzyż

15.08.2020 Kielce. Bezpłatny autobus z Kielc na Święty Krzyż
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Od dziś z Kielc do klasztoru na Świętym Krzyżu można dojechać autobusem. Z pierwszego kursu skorzystało 30 osób. Autobus wyjechał o 6.30. Jak podkreślali turyści, takie połączenie daje możliwości na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Jak mówi pani Maria Spława-Neyman, przewodnik PTTK, Święty Krzyż to wyjątkowe miejsce.

- Jestem związana ze Świętym Krzyżem od trzydziestu lat, mimo że w tej chwili nie prowadzę już wycieczek, to chętnie wracam w to miejsce. To nasze sanktuarium narodowe, w którym możemy przypominać sobie naszą historię, a ponadto możemy obcować z niesamowitą przyrodą Puszczy Jodłowej - dodaje.

Na Święty Krzyż wybrali się także pan Karol i Józef z Lublina, którzy podkreślają, że uruchomienie bezpłatnego połączenia autobusowego na Święty Krzyż jest dobrym rozwiązaniem.

- Mieszkaliśmy tutaj kiedyś, w przeszłości byłem także przewodnikiem świętokrzyskim, dlatego z sentymentem wracamy tutaj, żeby zobaczyć co się zmieniło - opowiada pan Józef.

- Wyjechaliśmy z Kielc w 1989 roku - dodaje pan Karol.

Jeszcze dziś kolejne autobusy z Kielc na Święty Krzyż odjadą o godzinie 10.00 i 14.30. Przejazd dla wszystkich jest bezpłatny, a kursy będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę trzy razy dziennie aż do 27 września.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów jest dostępny na stronie www.swietokrzyskie.travel. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce - Święty Krzyż jest możliwe dzięki porozumieniu zawartemu przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach.

Reklama