Bezpłatny autobus kursuje na Święty Krzyż. Pasażerów jednak niewielu

Data publikacji: 03.07.2021 11:48
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2021. Kielce. Autobus na Święty Krzyż

03.07.2021. Kielce. Autobus na Święty Krzyż
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilka osób, mimo niekorzystnej pogody, zdecydowało się pojechać bezpłatnym weekendowym autobusem na Święty Krzyż. Wakacyjne przejazdy zostały dziś wznowione.

Pasażerowie pierwszego kursu podkreślali, że bezpłatny autokar w wakacje to doskonała inicjatywa.

- Jest to okazja i motywacja. Nie wydaję pieniędzy i mogę być w tak cudownym miejscu. Wyjazd jest ekonomiczny i ekologiczny. Oszczędzamy środowisko, gdyż jedziemy razem jednym środkiem lokomocji, a przy okazji oszczędzamy dla siebie. To będzie dobrze spędzony czas. Taki autobus to bardzo dobra inicjatywa, ponieważ motywuje do podjęcia decyzji o wyjeździe nawet w taką pogodę - mówili.

03.07.2021. Kielce. Autobus na Święty KrzyżFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Podczas przejazdu pasażerom towarzyszy przewodnik świętokrzyski, który opowiada o mijanych atrakcjach turystycznych regionu. W sobotę była nim Marta Bilska z biura Aviatur.

- Trasa biegnie przez bardzo ciekawe miejsca, przez Żeromszczyznę, Świętą Katarzynę do Świętego Krzyża. My jako przewodnicy, którzy obsługujemy tę linię opowiadamy o najciekawszych miejscach, atrakcjach, jakie mogą turyści zobaczyć na tej trasie i oczywiście opowiadamy również o historii Świętego Krzyża, klasztoru, kościoła, dzielimy się naszą wiedzą na temat geologii tego miejsca i przyrody. Jestem przekonana, że każdy skorzysta - przekonuje.

Bezpłatny autokar będzie odjeżdżał z Kielc o 10.00 i 14.30. Powrót ze Świętego Krzyża zaplanowano o godzinach: 13.00 i 18.00.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji jest dostępny na stronie swietokrzyskie.travel. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. Docelowo autobus będzie kursował do końca września. W przypadku dużego zainteresowania kursy będą realizowane także w październiku.

03.07.2021. Kielce. Autobus na Święty KrzyżFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama