Bibliuś czeka na spotkania z przedszkolakami

Data publikacji: 18.02.2021 17:53
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

„Bibliusiowe czytanki na wesołe poranki” - to tytuł nowej akcji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Jej odbiorcami są najmłodsi.

Halina Sorys, kierownik Mediateki wyjaśnia, że jest to forma promocji czytelnictwa wśród dzieci.

- Podczas tego spotkania przedszkolaki będą miały możliwość uczestniczyć w mądrych i zabawnych wirtualnych spektaklach online, opartych o książki z naszych zbiorów: bajki, baśnie, opowiadania - wyjaśnia.

Przewodnikiem po świecie książki będzie para aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Beata Pszeniczna będzie czytała, a jej najaktywniejszym słuchaczem będzie Bibliuś - biblioteczna pacynka, którą ożywi Dawid Żłobiński.

Spotkania będą się odbywać zdalnie, za pośrednictwem platformy ZOOM. Ponieważ będą „na żywo”, możliwa będzie interakcja aktorów z dziećmi.

Pierwsze „Bibliusiowe czytanki” odbędą się w poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 9.00. Ich bohaterką będzie książka „Basia i biblioteka” Basi Staneckiej.

Na to wydarzenie miejsca są już zajęte, ale biblioteka prowadzi już zapisy na kolejne terminy. Na każdy liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonów: 41-340-03-38 lub 41-361-53-51 w. 238.

adv adv
Wiadomości
Reklama