Biedroń: Lewica zawsze wygrywa kiedy jest zjednoczona

Data publikacji: 03.10.2020 13:59
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Robert Biedroń, lider Wiosny

Na zdjęciu: Robert Biedroń, lider Wiosny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Formalny proces zjednoczenia SLD i Wiosny rozpoczął się przed rokiem, a zakończy się prawdopodobnie zimą tego roku. W jego wyniku powstanie nowa partia o nazwie Nowa Lewica - stwierdził eurodeputowany Robert Biedroń.

Lider Wiosny bierze udział w odbywającym się w dziś w Kielcach regionalnym kongresie Lewicy. W  rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że obydwie partie łączą dwa środowiska, które wyznają wspólne wartości.  

- Lewica zawsze wygrywa kiedy jest zjednoczona. Przegrywa kiedy się dzieli, dlatego dziś idziemy razem i z tego się bardzo cieszę - dodaje.

Robert Biedroń, stwierdził, że Nowa Lewica chce przede wszystkim być alternatywą dla wszystkich partii funkcjonujących obecnie na scenie politycznej.

- Chcemy Polski otwartej, europejskiej nowoczesnej i postępowej. Kraju, w którym ludzie godnie zarabiają, są godne emerytury. Chcemy Polski, w której wyrównuje się różnice między dużymi ośrodkami a mniejszymi, tutaj na Kielecczyźnie widać jak na dłoni te dysproporcje. To jest powód dla którego Lewica powinna funkcjonować i się rozwijać - zaznaczył.

W Regionalnym Kongresie Lewicy oprócz lidera Wiosny bierze udział także szef SLD Włodzimierz Czarzasty, a także parlamentarzyści Andrzej Szejna, Marcin Kulasek i Krzysztof Gawkowski.

Podczas spotkania z udziałem ekspertów odbędą się dwa panele dyskusyjne „jakiej Polski chcemy” oraz Wyzwania Rozwojowe województwa świętokrzyskiego u progu II dekady XXI wieku”

Reklama