Biedroń na bazarze w Końskich o bezpieczeństwie zatrudnienia

Data publikacji: 16.06.2020 11:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.06.2020 Końskie. Spotkanie przedwyborcze. Na zdjęciu Robert Biedroń, po lewej stronie poseł Andrzej Szejna

16.06.2020 Końskie. Spotkanie przedwyborcze. Na zdjęciu Robert Biedroń, po lewej stronie poseł Andrzej Szejna
Fot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

Likwidacja tzw. umów śmieciowych i tworzenie nowych żłobków zapowiedział w Końskich Robert Biedroń, kandydat lewicy na prezydenta RP. Spotkał się z mieszkańcami na miejskim targowisku.

Biedroń zwrócił uwagę na stosunkowo wysoką stopę bezrobocia w Końskich. Wynosi ona 12 procent. Jego zdaniem poważnym problemem jest brak zatrudnienia długoterminowego.

- 2,6 mln ludzi jest zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych, które nie gwarantują bezpieczeństwa zatrudnienia - mówił kandydat lewicy.

Poseł Andrzej Szejna, szef Nowej Lewicy w Świętokrzyskiem podkreślał z kolei, że problemem małych miast, między innymi Końskich jest zbyt mała liczba przedszkoli i żłobków.

- Brak równych szans spotyka młodych ludzi od dnia narodzin. Brak równego dostępu do żłobków i przedszkoli, dlatego w twoim programie znalazło się stworzenie 200 tys. miejsc w przedszkolach w Polsce – dodał poseł.

Zarówno kandydat na prezydenta jak i poseł Szejna podkreślali wykluczenie komunikacyjne Końskich i brak połączeń PKS. Nie zauważyli jednak nowych linii komunikacji gminnej, które powstały dzięki rządowemu "funduszowi autobusowemu". W 85 procentach sfinansował on zakup autobusów i utworzenie połączeń do wykluczonych komunikacyjnie miejscowości.

Robert Biedroń spotka się dziś również z mieszkańcami Wiosny i Stąporkowa w powiecie koneckim, a następnie Skarżyska-Kamiennej i Starachowic.

Reklama