Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu 15 sierpnia. Trwają zapisy

Data publikacji: 10.06.2021 15:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.03.2020. Ostrowiec św. Bieg Tropem Wilczym

01.03.2020. Ostrowiec św. Bieg Tropem Wilczym
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Można zapisywać się na Bieg Tropem Wilczym, który zorganizowany zostanie w Ostrowcu Św. Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się na Gutwinie, w sąsiedztwie leśnictwa Zwierzyniec. Z powodu pandemii data jest w tym roku nieco późniejsza, wyznaczono ją na 15 sierpnia, czyli w dniu Święta Wojska Polskiego. Do rozdysponowania jest 480 pakietów.

Jednym z organizatorów sportowej imprezy jest senator Jarosław Rusiecki, który zachęca już do zapisów. Można tego dokonać poprzez stronę internetową ostrowieckiego „Strzelca”. Do wyboru są trzy trasy: dystans honorowy na 1963 metry, który upamiętnia rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”, bieg główny na 10 kilometrów oraz marsz z kijami na 5 kilometrów.

W tym roku postacią, która pojawi się na koszulkach uczestników, będzie Danuta Siedzikówna ps. „Inka”. Bieg na 10 kilometrów będzie nagradzany w kategorii kobiet i mężczyzn. Nagroda 500 zł ufundowana zostanie przez posła Andrzeja Kryja i senatora Jarosława Rusieckiego. Ponadto rozlosowane zostaną także dwa atrakcyjne pakiety tygodniowego pobytu w uzdrowisku.

Jak dodaje senator, do końca czerwca opłata wpisowa wynosi 20 złotych. Z kolei dzieci do 16 lat, osoby powyżej 65. roku życia oraz członkowie „Strzelca” wnoszą tylko 50 proc. opłaty startowej. 

Reklama