Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu Świętokrzyskim coraz bliżej

Data publikacji: 02.08.2021 17:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.08.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja nt. organizacji Biegu Tropem Wilczym. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, płk Jarosław Molisak - szef WSW w Kielcach, Dariusz Kaszuba - JS Strzelec i Adam Podsiadło - nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski

02.08.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Konferencja nt. organizacji Biegu Tropem Wilczym. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, płk Jarosław Molisak - szef WSW w Kielcach, Dariusz Kaszuba - JS Strzelec i Adam Podsiadło - nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pandemia nie przeszkodziła w organizacji Biegu Tropem Wilczym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jedynie przesunięto termin z 1 marca na 15 sierpnia. W dniu Święta Wojska Polskiego będzie można na sportowo oddać cześć wszystkim żołnierzom wyklętym.

Jak informuje senator Jarosław Rusiecki, inicjator przedsięwzięcia, będą trzy konkurencje: bieg honorowy na 1963 metry, bieg na 10 kilometrów i marsz nordic walking na dystansie pięciu kilometrów. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie leśnictwa Zwierzyniec.

- Rozpoczniemy o godzinie 12.00 hymnem państwowym, następnie odbędą się bieg honorowy, a potem bieg na 10 km i marsz na 5 km, aby o godzinie 14.00 zakończyć dekoracją uczestników - informuje parlamentarzysta.

Najdłuższy bieg będzie opomiarowany, a najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody: po 500 zł dla kobiety i mężczyzny, ufundowane przez ostrowieckich parlamentarzystów. Są też dwa pakiety na tygodniowy pobyt w buskim uzdrowisku. Te nagrody zostaną rozlosowane spośród wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Jak mówi Dariusz Kaszuba z Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”, w porozumieniu z urzędem marszałkowskim udało się zakupić 500 pakietów startowych. Składają się na nie medale, ale też koszulki z podobizną patrona.

- Na wszystkich koszulkach biegowych w tym roku widnieje podobizna Danuty Siedzikówny ps. Inka, czyli sanitariuszki i łączniczki oddziału podziemia antykomunistycznego, która została zamordowana po wyroku komunistycznego sądu, nie mając jeszcze 18 lat - przypomina Dariusz Kaszuba.

Do 13 sierpnia koszt rejestracji wynosi 30 zł, a w dniu zawodów będzie to 40 zł. Zapisów można dokonywać poprzez stronę internetową ostrowieckiego „Strzelca”.

W organizację tegorocznego Biegu Tropem Wilczym zaangażowali się: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu, 10. Świętokrzyska Brygada OT, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 3. Batalion Radiotechniczny w Sandomierzu, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, Jednostka Strzelecka „Strzelec”, Państwowa Straż Pożarna, Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz Niepubliczne Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podobne wiadomości
Reklama