Bilety znów będzie można kupić w autobusie

Data publikacji: 27.09.2020 14:08
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Ostrowiec Świętokrzyski. 10.07.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim chce od 1 października przywrócić bezpośrednią sprzedaż biletów w autobusach. W związku z pandemią z takiej możliwości zrezygnowano na początku marca.

Jarosław Kateusz, prezes ostrowieckiego MZK mówi, że kierowców od pasażerów oddzielać będą kabiny. W niektórych autobusach dodatkowo je zamontowano. Ponadto kierujący autobusami będą dysponować chusteczkami dezynfekującymi oraz płynem. Pasażerowie w kabinie będą mogli przebywać tylko na czas zakupu biletów, ale tylko w prawidłowo założonych maseczkach.

Miejska spółka chce zobaczyć jak rozwinie się sprzedaż. Jeśli nie będzie dużego zainteresowania, to bilety będzie można kupić jedynie w bazie MZK, kioskach i przez Internet. Elektroniczne bilety cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród młodego pokolenia.

Jarosław Kateusz uważa, że e-bilet jest przyszłością i osoby, które zaczęły korzystać z takiej możliwości, do tradycyjnej metody już nie wrócą.

- Sprzedajemy około tysiąca tego typu biletów tygodniowo. To duży wzrost. Widać, że mieszkańcy to zaakceptowali - zwraca uwagę prezes.

Po dwóch miesiącach MZK zdecyduje, czy możliwość kupna biletów u kierowców pozostanie.

Tagi do tego wpisu
Reklama