Biskup Krzysztof Nitkiewicz: każdy dźwiga swój krzyż, bo nie ma życia bez cierpienia

Data publikacji: 05.06.2021 19:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.06.2021 Sandomierz. Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego

05.06.2021 Sandomierz. Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego
Fot. Ksiądz Wojciech Kania

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, podczas uroczystości z okazji diecezjalnego dnia życia konsekrowanego powiedział do zakonnic i zakonników, zgromadzonych na mszy świętej, że ich powołanie jest najbardziej radykalnym i dosłownym sposobem naśladowania Chrystusa.

Podziękował zebranym za wierność wartościom religijnym i za prawdziwe świadectwo, które dają na co dzień. Msza święta odbyła się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego Sióstr św. Józefa w Radnej Górze.

Biskup powiedział, że każdy człowiek ma swój krzyż, który dźwiga codziennie na ramionach. Nie istnieje życie bez cierpienia, jednak osoby zakonne są znakiem, że można przyjąć krzyż z miłością jako wolę Bożą.

Hierarcha dodał, że złożenie ślubów zakonnych czy przyjęcie święceń kapłańskich  nie zmienia charakteru człowieka, przyzwyczajeń ani skłonności do grzechu. Jeśli ktoś o tym zapomina, upadek przyjdzie bardzo szybko. Podkreślił, że wierność codziennym obowiązkom jest znacznie większym wyzwaniem, niż stawanie się bohaterem w jakiś wyjątkowych momentach.

- Wtedy nawet najmniejsze rzeczy stają się wielkie i jesteśmy bliżej Jezusa - powiedział biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Na terenie diecezji sandomierskiej jest 77 kapłanów zakonnych i 329 sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń.

Reklama