Biskup Nitkiewicz: współcześnie trzeba podkreślać rolę matki [POSŁUCHAJ KONCERTU]

Data publikacji: 26.05.2021 12:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz uważa, że obchody Dnia Matki mają w obecnych czasach szczególny wymiar, ponieważ często dyskutuje się o rolach w rodzinie. Stwierdził, że w krajach zachodnich określenie "ojciec" i "matka" znajduje się prawie "na indeksie", bo mówi się o wielu płciach, a w związku z tym: o rodzicu A i rodzicu B.

- My jesteśmy przy tym, co mówi Pismo Święte, gdzie jest napisane, że Bóg stworzył  mężczyznę i kobietę, i dzieci rodzą się w takich relacjach. Matka zawsze jest tą, która daje życie, wychowuje dziecko i jest mu najbliższa - stwierdził biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Z okazji Dnia Matki, z inicjatywy biskupa sandomierskiego powstał koncert online łączący występy artystyczne dzieci z prezentacją dzieł sztuki sakralnej, znajdujących się w diecezji sandomierskiej.

Tematyka wszystkich prezentowanych dzieł będzie związana z macierzyństwem. Natomiast mali artyści z zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” zostali nagrani we wnętrzach Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu oraz w siedzibie Katolickiego Domu Kultury w Nisku. Grupa ma na swoim koncie liczne sukcesy krajowe i zagraniczne. Dzieci prezentują tańce narodowe i regionalne, występują m.in. w strojach lasowiackich, lubelskich i łowickich, śpiewają utwory związane z matką oraz pieśni maryjne.

POSŁUCHAJ KONCERTU DIECEZJALNEGO Z OKAZJI DNIA MATKI

Reklama