Biskup Nitkiewicz zapowiada rowerowy rajd papieski

Data publikacji: 09.06.2021 15:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
10. Rajd Papieski. Krzysztof Nitkiewicz - biskup sandomierski

10. Rajd Papieski. Krzysztof Nitkiewicz - biskup sandomierski
Sandomierz. 15.06.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W tym roku zmieniona została formuła Sandomierskiego Rowerowego Rajdu Papieskiego. Decyzją biskupa diecezji sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza został on połączony ze zjazdem rodzin, który odbędzie się 26 czerwca w Klimontowie. Ma to związek z rokiem św. Józefa. W Klimontowie kościół parafialny jest pod jego wezwaniem.

Jak powiedział biskup Krzysztof Nitkiewicz oba wydarzenia muszą odbywać się z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Zjazd rodzin ma odbyć się w małych grupach. Z kolei rajd papieski zawsze miał wymiar rodzinny, bo brały w nim udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Poza tym św. Józef był opiekunem Świętej Rodziny, tak więc pielgrzymka współczesnych rodzin w formie rajdu składa się w spójną całość.

W tym roku zmienia się miejsce skąd wyruszy rowerowy rajd papieski. Zwykle start był w rynku starego miasta, ale ze względu bezpieczeństwa będzie to plac przed Wyższym Seminarium Duchownym na ulicy Żeromskiego, skąd rowerzyści udadzą się w stronę Klimontowa.

Sandomierski Rajd Papieski to inicjatywa biskupa Krzysztof Nitkiewicza. Celem wydarzenia jest uczczenie rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza, która miała miejsce 12 czerwca 1999 roku.

W tym roku rajd odbędzie się po raz 12.

Reklama