„Bitwa o wozy". Gmina Smyków otrzymała w Warszawie promesę na wóz strażacki

Data publikacji: 27.07.2020 18:35
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.07.2020 Warszawa.  Odbiór promesy na wóz strażacki. Na zdjęciu (od lewej): Mateusz Kuleta - członek Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Smykowie oraz Jarosław Pawelec - wójt Gminy Smyków

27.07.2020 Warszawa. Odbiór promesy na wóz strażacki. Na zdjęciu (od lewej): Mateusz Kuleta - członek Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Smykowie oraz Jarosław Pawelec - wójt Gminy Smyków
Fot. Gmina Smyków/facebook

Wiceszefowie MSWiA Paweł Szefernaker, Maciej Wąsik i Błażej Poboży wręczyli promesy na zakup nowych wozów strażackich w ramach drugiej edycji akcji „Bitwa o wozy". W województwie świętokrzyskim najwyższą frekwencję w gminie do 20 tys. mieszkańców odnotowano w Smykowie.

W gminie Smyków znajdują się 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Na nowy wóz w „Bitwie o wozy” gmina otrzymała promesę w wysokości 800 tys. zł. Jarosław Pawelec wójt Smykowa podkreśla, że to historyczny moment dla gminy i dodaje, że wynik frekwencji po I turze wyborów prezydenckich zachęcił do jeszcze intensywniejszej mobilizacji mieszkańców.

- Zabrakło nam 160 głosów do zwycięskiego wyniku po I turze wyborów, więc postanowiliśmy mobilizować ludzi, rozmawiać z nimi, co przyniosło bardzo dobry wynik, bo 75,61 procent, podczas gdy minimum, aby otrzymać wóz to 68 procent. Podczas dzisiejszej uroczystości zostało to podkreślone - zaznacza.

Mieszkańcy gminy Smyków cieszą się z wygranej w „Bitwie o wozy” i dodatkowego zabezpieczenia gminy.

- Przyda się bardzo taki samochód, bo w razie niebezpieczeństwa, to strażacy nam pomagają - mówi pani Danuta.

- Głosowałem, bo to mój obowiązek, a wóz przyda się albo nam, albo w sąsiedniej wiosce - dodaje pan Łukasz.

Wójt informuje, że ten rok będzie wyjątkowy dla gminy, bo do Smykowa trafią aż 2 wozy. Od dłuższego czasu starano się o samochód dla OSP Kozów i udało się uzyskać dofinansowanie na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo wygrana w bitwie umożliwi doposażyć kolejną jednostkę w Przyłogach, która obecnie używa pojazdu z lat 80.

Reklama