Bliżej końca procesu Tadeusza D.

Data publikacji: 09.02.2021 15:21
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ms.gov.pl

Dobiega końca sprawa Tadeusza D., byłego wójta Piekoszowa, który odpowiada za korupcję. Proces od 2015 roku toczy się w Sądzie Okręgowym w Kielcach.

- Dziś strony rozpoczęły wygłaszanie mów końcowych - informuje sędzia Jan Klocek, rzecznik prasowy instytucji.

Prokurator twierdzi, że wszyscy oskarżeni są winni popełnienia zarzucanych im czynów. Na kolejnym terminie rozprawy sąd będzie wysłuchiwał kolejnych stanowisk obrońców.

To nie jedyny proces Tadeusza D. W Sądzie Rejonowym w Kielcach odpowiada za nieodpowiednie składowanie odpadów na terenie dawnej Agromy przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Oskarżenie obejmuje przechowywanie nieczystości w nieprawidłowy sposób. Zdaniem śledczych, odpady mogły swobodnie przedostawać się do gruntu, a takie działanie mogło zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób i spowodować istotne obniżenie jakości wód podziemnych i powierzchniowych.

Z kolei w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie, były wójt Piekoszowa usłyszał zarzuty związane m.in. z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienie przestępstw przeciwko ochronie środowiska, w tym składowanie odpadów niebezpiecznych bez zezwolenia.

Zarzucono mu także oszustwo wobec właściciela działki w Odonowie w powiecie kazimierskim, na której były składowane chemikalia.

Reklama