Bon turystyczny wciąż do wzięcia

Data publikacji: 21.05.2021 16:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. ZUS

Kielce. ZUS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 120 tys. bonów turystycznych wydano dotychczas w województwie świętokrzyskim. Wykonano nimi transakcje za ponad 7 mln zł.

Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informuje, że bon dostępny jest na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce „Ogólny”.

W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”.

- Bon turystyczny nie jest gotówką, którą rodzice dostają do ręki. To specjalny kod, który otrzymują osoby, pobierające świadczenie 500 plus - mówi Paweł Szkalej.

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

W województwie świętokrzyskim bony można wykorzystać w 382 podmiotach turystycznych. Do tej pory zrealizowano ich ponad 7 tys. i dokonano prawie 8 tys. płatności.

- Każdy przedsiębiorca, który chce przystąpić do tego programu powinien wejść na platformę ZUS.pl i wypełnić tzw. oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego - dodał Paweł Szkalej.

W całej Polsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ponad 1,5 mln bonów o łącznej wartości ponad 1,3 mld zł. Beneficjenci dotychczas wykonali około 470 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 340 mln zł.

Do programu zgłosiło się prawie 21,5 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Reklama