Borys Budka dziękował w Kielcach za okazywane wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego

Data publikacji: 16.06.2020 20:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.06.2020. Kielce. Konferencja w biurze Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu: Borys Budka - przewodniczący Platformy Obywatelskiej

16.06.2020. Kielce. Konferencja w biurze Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu: Borys Budka - przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Dziś mamy bardzo prosty wybór: czy chcemy Polski, która będzie szła dobrą, demokratyczną ścieżką, rozwoju opartego na samorządności oraz zasadach państwa prawa, czy też doprowadzimy do tego, że Jarosław Kaczyński odbuduje PRL bis - mówił na spotkaniu z dziennikarzami poseł Borys Budka.

Lider Platformy Obywatelskiej, podczas konferencji w kieleckiej siedzibie ugrupowania, podziękował świętokrzyskim samorządowcom za okazane wsparcie w kampanii wyborczej dla Rafała Trzaskowskiego. Jak przekonywał, zwycięstwo innego kandydata niż przedstawiciel Platformy może doprowadzić do upadku samorządów.

- Jeszcze nigdy nie było takiej ekipy, która tak bardzo niszczyłaby polski samorząd po 1989 roku. Odbieranie kompetencji, odbieranie finansowania, ale przede wszystkim niszczenie ludzi. Przypomnę, że samorządowcy też swego czasu byli wrogiem numer jeden dla Jarosława Kaczyńskiego, który próbował ten samorząd podporządkować - stwierdził.

Po konferencji prasowej Borys Budka, wraz ze świętokrzyskimi parlamentarzystami spotkał się z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej.

Reklama