Bosak: Konfederacja stała się trzecią siłą polityczną w Polsce

Data publikacji: 28.06.2020 21:36
Kategoria: Wiadomości z kraju
15.06.2020. Kielce. Kandydat na prezydenta RP Krzysztof Bosak spotkał się z wyborcami

15.06.2020. Kielce. Kandydat na prezydenta RP Krzysztof Bosak spotkał się z wyborcami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich zapowiadają prawdziwą polityczną zmianę, jaka zaczęła się na polskiej scenie politycznej; Konfederacja stała się trzecią siłą w Polsce – oświadczył kandydat kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

Zgodnie z wstępnymi sondażowymi wynikami wyborów Exit poll Ipsos, Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Trzeci wynik należy do kandydata niezależnego Szymona Hołowni (13,3 proc.), a czwarty do kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Frekwencja wyniosła 62,9 proc.

- Wydaje się, że jesteśmy w historycznej chwili. Te wyniki, których nikt nie prognozował, to wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę, jaka zaczęła się na polskiej scenie politycznej. Konfederacja stała się trzecią siłą w Polsce - oświadczył Bosak podczas wieczoru wyborczego w Warszawie.

Bosak podkreślił, że wynik Konfederacji przy wysokiej frekwencji jest ogromnym sukcesem wszystkich środowisk i sympatyków Konfederacji. Według niego baza wyborców tej formacji dzięki pracy w ostatnich miesiącach bardzo się poszerzyła.

- Dziś te siły, z którymi walczymy, którym rzuciliśmy rękawice - siły głównego nurtu - wydają się silne, wydają się wielkie. Ale tak naprawdę oni już wiedzą, że są kolosem na glinianych nogach. Na dwóch nogach. Nazwy tych dwóch nóg to PiS i Platforma - oświadczył polityk.

- To jest kolos na glinianych nogach, a nową rodzącą się prawdziwą siłą jest Konfederacja - oświadczył Boska.

Tagi do tego wpisu
Reklama