Bowling: eliminacjami do zmagań ogólnopolskich

Data publikacji: 07.10.2021 17:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marek Wtorek / Radio Kielce

80 zawodników z 17 klubów Olimpiad Specjalnych wzięło dziś udział w wojewódzkich zawodach bowlingowych, które były jednocześnie eliminacjami do zmagań ogólnopolskich.

Grzegorz Kurkowski dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych podkreślał, że bowling jest bardzo popularny w naszym województwie, choć tory do trenowania są tylko w dużych miastach.

- Od lat organizujemy turniej w Skarżysku. W ubiegłym roku odbyły się zawody, w których gościliśmy uczestników z całego kraju. Zawodnicy, którzy dziś zakwalifikują się do kolejnego etapu zmagań będą mogli nas reprezentować podczas przyszłorocznej paraolimpiady - dodał.

- Rywalizacja z równym sobie zawodnikiem jest bardzo ważna dla każdego sportowca, a szczególnie dla niepełnosprawnego - mówiła Marzena Grzelec, trenerka klubu Olimpiad Specjalnych "Olimp", działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku.

- W naszym klubie trenuje 80 osób w prawie wszystkich dyscyplinach olimpiady letniej i zimowej, nie trenujemy jedynie sportów zespołowych. Nasi zawodnicy trenują bocce, bowling, lekką atletykę, bieg na rakietach śnieżnych czy pływanie. Mamy też dzieci, które prowadzą trening aktywności motorycznej. Grupy dobieramy w taki sposób, żeby rywalizacja przebiegała wśród równych sobie zawodników, modyfikowane są także nieco reguły gry, aby wszyscy uczniowie mieli szansę na osiągnięcie sukcesu - wyjaśniła.

W rywalizacji uczestniczyli dziś zarówno uczniowie szkół specjalnych, jak i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej.

Reklama