Boże, jaka ciężka grupa! Komentarze PGE Kielce po losowaniu Ligi Mistrzów

Data publikacji: 01.07.2020 20:21
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
16.11.2019 Kielce. Piłka Ręczna Liga Mistrzów. Mecz PGE Vive Kielce - Vardar Skopje

16.11.2019 Kielce. Piłka Ręczna Liga Mistrzów. Mecz PGE Vive Kielce - Vardar Skopje
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Vardar Skopje, Paris Saint Germain, FC Porto Sofarma, MOL Pick Szeged, Mieszkow Brześć, Elverum Handball i Flensburg będą rywalami PGE Kielce w grupie A Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021.

Losowanie odbyło się w środę w siedzibie Eurpejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu. – Trafiliśmy do bardzo ciężkiej i wymagającej grupy – ocenia Krzysztof Lijewski. – Mamy bardzo trudnych i niewygodnych rywali. Czekają nas ciężkie, ale na pewno bardzo fajne boje i mam nadzieję, że jak już hale zostaną otwarte to w  naszej Hali Legionów kibice będą mogli obejrzeć kawałek dobrego handballu – prognozuje rozgrywający mistrzów Polski.

- Boże, jakaż ciężka grupa! Pomyślałem sobie i zaraz spojrzałem na skład grupy B i obydwie są bardzo mocne – stwierdza Tomasz Gębala. – Każdy mecz jest meczem o cztery punkty i każdy może decydować o końcowym ustawieniu tabeli – uważa rozgrywający żółto-biało-niebieskich.

Grupę B tworzą: Barca, Telekom Veszprem, THW Kiel, Aalborg Handball, Nantes, Motor Zaporoże, Celje Pivovarna Lasko, PPD Zabrzeg.

Dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do ćwierćfinału. Ekipy z miejsc 3-6 czeka natomiast dwumecz o najlepszą „ósemkę”. Final Four w Lanxess Arenie w niemieckiej Kolonii odbędzie się  12 i 13 czerwca przyszłego roku. Wszystkie pozostałe spotkania rozgrywane będą w środy i czwartki.

Reklama