Budowa GUM w październiku?

Data publikacji: 13.08.2020 16:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.08.2020 Kielce. Teren, gdzie ma powstać Główny Urząd Miar. GUM

13.08.2020 Kielce. Teren, gdzie ma powstać Główny Urząd Miar. GUM
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawdopodobnie w październiku zostanie podpisana umowa na budowę kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach.

Jak informuje Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, mimo otwarcia ofert, przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty. 

- Najtańsza oferta, która wpłynęła w przetargu pochodzi od firmy Anna Bud z województwa świętokrzyskiego. Ze wstępnych informacji wynika, że ta oferta spełnia wymagania formalne, jednak w tej kwestii musimy poczekać jeszcze na komunikat Głównego Urzędu Miar. Natomiast pamiętajmy, że przy tak dużej inwestycji, sięgającej kilkuset tysięcy złotych, można spodziewać się protestów. Liczymy się z tym, że kolejne firmy, które zgłosiły akces do realizacji tej inwestycji mogą je składać, co może nieco odsunąć w czasie podpisanie umowy z wykonawcą - wyjaśnia.

Przypomnijmy, oferty w przetargu na budowę GUM zostały otwarte w połowie lipca, do realizacji budowy kampusu laboratoryjnego zgłosiło się aż 15 firm. Najdroższa oferta złożona przez firmę Mirbud opiewała na 157 mln złotych, natomiast najniższą kwotę - ponad 104 mln zł, zaproponowała firma Anna-Bud.

Budowa kompleksu ma rozpocząć się jesienią, a zakończenie prac planowane jest na koniec 2023 roku. Kampus GUM zajmie działkę o powierzchni 13 hektarów u zbiegu ulic Wrzosowej i Popiełuszki.

Drugi etap budowy kieleckiego kampusu Głównego Urzędu Miar rozpocznie się w kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Docelowo w Kielcach znajdzie się 11 laboratoriów GUM.

Reklama