Budowa mauzoleum wzbudziła emocje radnych

Data publikacji: 24.06.2020 16:40
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
18.06.2020. Michniów. Budowa Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

18.06.2020. Michniów. Budowa Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Realizacja prac przy budowie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowe wywołała żywą dyskusje radnych na posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Radni pytali o stan prac w obiekcie, który powstaje od wielu lat. W ostatnim okresie prace przyspieszyły, ale finisz znów się oddala. Na pytanie przewodniczącej komisji, Agnieszki Buras, czy planowany termin zakończenia prac nie jest zagrożony, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej, Tadeusz Sikora odpowiedział:

- Powiem wprost: jeśli się uda w październiku, w listopadzie otworzyć muzeum będzie dobrze - zaznaczył.

Dodał, że ostatnie ulewy ujawniły liczne nieszczelności w budynku. Woda wnikająca do obiektu powoduje, że wstrzymany został montaż urządzeń elektrycznych.

Radni pytali miedzy innymi o dotychczasowe działania podejmowane w celu zabezpieczenia budynku, czy przedłużenie prac nie sprawi, że Muzeum Wsi Kieleckiej straci dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyskusja zakończyła się wnioskiem radnych, by na kolejną komisję dyrektor odpowiedzialny za inwestycję - Jarosław Karyś, przygotował zestawienie działań podjętych przez niego w minionym roku, w związku z prowadzeniem budowy.

Reklama