Budowa obwodnicy Morawicy idzie pełną parą

Data publikacji: 30.06.2020 15:59
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.06.2020 Bilcza. Budowa obwodnicy Morawicy

30.06.2020 Bilcza. Budowa obwodnicy Morawicy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jeszcze w wakacje pojedziemy nową jezdnią powstającej obwodnicy Morawicy. Wtedy też piesi będą mogli korzystać z kładki w Bilczy nad przebudowywaną trasą numer 73.

Na prawie całej długości nowej wschodniej jezdni obwodnicy ułożona została przedostatnia warstwa nawierzchni.

Jak informuje Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, do wykonania pozostało połączenie tej jezdni z obecną drogą krajową nr 73, a także wybudowanie skrzyżowania nowej jezdni z ulicą Żurawią w Piasecznej Górce. Rozpoczęcie prac na skrzyżowaniu planowane jest na przyszły tydzień. Na czas robót, skrzyżowanie zostanie zamknięte, a objazdy poprowadzone zostaną przez Bieleckie Młyny i Bilczę.

- Trwa obecnie montaż barier energochłonnych i masztów pod oświetlenie oraz wykańczanie dróg dojazdowych po wschodniej stronie obwodnicy. Zakończyły się także prace przy kanalizacji deszczowej. Aktualnie prowadzone są próby szczelności instalacji - mówi rzecznik.

W trakcie wakacji, wykonawca planuje przełożenie ruchu z istniejącego pasa na nową wschodnią jezdnię i rozpoczęcie prac przy obecnie używanej zachodniej jezdni. W lipcu natomiast planowane jest udostępnienie kładki dla pieszych w Bilczy. Obiekt został wybudowany na dwa lata przed umownym terminem zakończenia całej inwestycji.

Koszt budowy pierwszego etapu obwodnicy Morawicy to około 78 mln zł. Zgodnie z umową planowane zakończenie 8-kilometrowego odcinka to pierwsza połowa 2022 roku.

adv adv
Wiadomości
Reklama