Budowa pierwszego żłobka w gminie Krasocin dobiega końca

Data publikacji: 11.10.2020 13:34
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2020 Krasocin. Budowa żłobka

11.10.2020 Krasocin. Budowa żłobka
Fot. Ireneusz Gliściński

„Wesoły Wiatraczek” - taką nazwę będzie nosił pierwszy żłobek w gminie Krasocin. Inwestycja o wartości ponad 3 mln zł ma być gotowa do końca listopada.

Jak informuje Ireneusz Gliściński, wójt Krasocina, placówka rozpocznie działalność 1 lutego 2021 roku. Ogłoszono już konkurs na stanowisko dyrektora, a rekrutacja dzieci odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia. Ze żłobka będzie mogło skorzystać 38 maluchów.

Wójt wyjaśnia, że nazwa żłobka nawiązuje do wiatraka typu Holender, który jest symbolem gminy. Będzie to pierwsza tego typu placówka w gminie i druga w powiecie.

11.10.2020 Krasocin. Wizualizacja żłobkaFot. mat. prasowe

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Już teraz dzwonią rodzice, którzy dopytują, kiedy rozpoczną się zapisy - dodaje włodarz gminy.

Na razie jeszcze nie są znane koszty pobytu dzieci w placówce. Trwa opracowywanie regulaminu. Zdaniem Ireneusza Gliścińskiego, ceny powinny się kształtować na poziomie innych tego typu placówek w gminach.

11.10.2020 Krasocin. Wizualizacja żłobkaFot. mat. prasowe

- Wsparcie finansowe państwa będzie skutkowało tym, że obciążenie finansowe dla rodziców będzie na minimalnym poziomie - podkreślił wójt.

Na budowę żłobka gmina Krasocin pozyskała 1,3 mln zł z rządowego programu „Maluch+” oraz prawie 1,5 mln zł unijnej dotacji na wykończenie i wyposażenie budynku oraz na utrzymanie kadry pedagogicznej i dofinansowanie pobytu dzieci.

Reklama