Budowa ronda to dopiero początek ożywiania centrum Końskich

Data publikacji: 19.10.2020 12:20
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.10.2020 Końskie. Podpisanie umowy. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich, Paweł Nawaczyk - prokurent Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana

19.10.2020 Końskie. Podpisanie umowy. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich, Paweł Nawaczyk - prokurent Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Końskich przy ulicy Piłsudskiego powstanie nowe rondo. Ma zwiększyć bezpieczeństwo w centrum miasta. Gmina podpisała dziś umowę z wykonawcą.

Skrzyżowanie łączące ulicę Piłsudskiego z ul. Kazanowską i ul.3 Maja jest jednym z bardziej kolizyjnych w mieście. Rondo, które jej zastąpi ma zwiększyć bezpieczeństwo mówi burmistrz Krzysztof Obratański.

- Nie ma miesiąca by nie dochodziło tam do niebezpiecznych kolizji. Rondo jest dużo bardziej intuicyjnym i przyjaznym dla kierowców rozwiązaniem - mówi.

Rozpoczęcie budowy przy głównej trasie miasta jest początkiem rewitalizacji, czyli przebudowy rynku i ulic prowadzących do niego. Od ronda przy ul. Piłsudskiego do rynku obowiązywać będzie ruch uspokojony z dużą liczbą miejsc parkingowych. Do centrum nie będą miały wjazdu samochody ciężarowe. Jak dodaje burmistrz ma to na celu ożywienie ulicy Piłsudskiego dla konsumentów.

- Będzie możliwość parkowania w tej części miasta, co mam nadzieję pozwoli na odtworzenie aktywności gospodarczej. Kiedyś ulica Piłsudskiego była centrum gospodarczym Końskich -   przypomina.

Przetarg na budowę drogi wygrała firma Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana i ta sama spółka wykona przebudowę ulic okalających rynek czyli ul. Piłsudskiego, Księdza Granata i Placu Kościuszki.

Przebudowa ulicy Piłsudskiego jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w 60 proc. Budowa ronda to około 2 mln zł.

Reklama