Budują chodnik będą utrudnienia

Data publikacji: 18.10.2021 15:58
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia na drodze wojewódzkiej numer 767. Rozpoczęła się tam budowa chodnika łączącego Bogucice z miejscowością Pasturka.

Kazimierz Klasiński, sołtys Bogucic i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie nie kryje zadowolenia, że inwestycja doczekała się realizacji. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że przy ruchliwej trasie relacji Pińczów – Busko-Zdrój chodnik to rzecz niezbędna.

- Nowy chodnik będzie miał niemal 0,5 km długości. Na tym odcinku została wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do 20 grudnia. Liczymy, że po zakończeniu inwestycji poprawi się bezpieczeństwo pieszych i użytkowników drogi - zaznacza.

Nowy trakt pieszy będzie miał 2 m szerokości. W skład inwestycji wchodzi też budowa zjazdów do pól i na posesje. Zamontowane zostaną też barierki bezpieczeństwa.

Wartość prac wyniesie około 1 mln zł. Wykonawcą jest staszowskie Przedsiębiorstwo Drogowe sp. z .o.o., zaś inwestorem Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Reklama