Budynek po starachowickim gimnazjum sprzedany po pięciu latach

Data publikacji: 20.05.2021 15:13
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.04.2021 Starachowice. Działka i budynek po Gimnazjum nr 1

19.04.2021 Starachowice. Działka i budynek po Gimnazjum nr 1
Fot. Marek Materek / Facebook

Budynek po Gimnazjum nr 1 w Starachowicach znalazł nowego właściciela. Miasto, po reformie edukacji kilkakrotnie wystawiało obiekt na sprzedaż, ostatecznie dawną szkołę wraz z działką udało się zbyć za 4,5 mln zł.

Nieruchomość udało się zbyć dopiero po pięciu latach, działkę wraz z budynkiem kupiła firma, która w tym miejscu chce prowadzić działalność usługową, a co za tym idzie powstaną także nowe miejsca pracy - informuje prezydent Marek Materek.

- Na konto gminy wpłynęło 4,5 mln zł. Miasto nie będzie ponosiło już kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości i budynku. Dodatkowo do budżetu miasta zaczną wpływać kolejne podatki - od nieruchomości i z tytułu udziału w podatku PIT - wyjaśnia.

W Starachowicach funkcjonowały cztery miejskie gimnazja, po zmianach w systemie edukacji, gmina musiała je zagospodarować. W budynku Gimnazjum nr 2 mieści się szkoła społeczna, część kompleksu na Wanacji zajmowanego przez Gimnazjum nr 4 przejęło III Liceum Ogólnokształcące, a w Gimnazjum nr 3 ma powstać nowoczesna ekoszkoła, jeżeli miasto dostanie pieniądze z Funduszy Norweskich. Jedynie Gimnazjum nr 1 wraz z działką przy ulicy Kieleckiej wystawione zostało na sprzedaż.

Tagi do tego wpisu
Reklama