Budynek stadionu miejskiego w Sandomierzu zostanie rozbudowany

Data publikacji: 11.09.2020 17:43
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2020. Sandomierz. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister  sportu i Sebastian Wieczorek - prezes Wisły Sandomierz

11.09.2020. Sandomierz. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i Sebastian Wieczorek - prezes Wisły Sandomierz
Fot. Anna Krupka / facebook

Jak poinformowała Anna Krupka, wiceminister sportu, dzięki jej staraniom w ramach kolejnej edycji programu „Sportowa Polska” realizowanego przez jej resort, Sandomierz otrzymał ponad 876 tys. zł na inwestycje, które są konieczne na stadionie.

- Prace budowlane będą polegały na nadbudowie i rozbudowie istniejącego budynku, gdzie jest zaplecze szatniowo-sanitarne i administracyjne. Nad zadaszoną trybuną powstaną nowe pomieszczenia. Po remoncie zaplecze mieścić będzie salę fitness, dwa gabinety odnowy biologicznej, siłownię i sanitariaty - powiedziała wiceminister Anna Krupka.

Dodała, że pieniądze z programu powinny trafić do Sandomierza jak najszybciej. W jakim to będzie terminie jest zależne również od otwartości i współpracy samorządu miejskiego - dodała przedstawicielka rządu.

Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu powiedział, że bardzo cieszy go wiadomość o przyznanych pieniądzach. Obiekt na stadionie ma już ponad 10 lat i z biegiem czasu okazało się, że jego funkcjonalność się wyczerpała. Brakowało sal fitness, miejsc do  fizykoterapii i do prowadzenia różnych treningów. Po wykonaniu inwestycji zwiększy się powierzchnia, można więc będzie prowadzić więcej zajęć zarówno przez MOSiR, jak i przez kluby i inne stowarzyszenia - dodał dyrektor Wierzbicki.

Prace najprawdopodobniej zostaną wykonane w przyszłym roku.

11.09.2020. Sandomierz. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu z drużyną Wisłay SandomierzFot. Anna Krupka / facebook

Reklama