Bunkry w Zawichoście udostępnione do zwiedzania

Data publikacji: 24.10.2020 07:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.10.2017 Zawichost. Rzeka Wisła. Widok na miasto

01.10.2017 Zawichost. Rzeka Wisła. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Fortyfikacjom bojowym z czasów I wojny światowej poświęcone będzie dzisiejsze spotkanie w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście.

Uczestnicy dowiedzą się więcej na temat bunkrów,  jakie znajdują się na terenie Zawichostu. Latem tego roku Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol, do którego dołączyli potem również członkowie Stowarzyszenia „Wspólne Dziedzictwo” z Opatowa, uporządkowali teren, na którym znajduje się jeden z największych bunkrów. Fortyfikacje znajdują się na prywatnej działce.

- Prace wykonano przy pełnej zgodzie właścicieli - powiedziała Patrycja Sus-Lutyńska, dyrektor domu kultury w Zawichoście.

Podczas spotkania przedstawiciele obu stowarzyszeń opowiedzą o swojej pracy w terenie, a historyk i archiwista Marek Lis będzie mówić o fortyfikacjach z czasu I wojny światowej w ujęciu szerszym, historycznym.

Początek spotkania o godzinie 16.30. Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym ze względu na epidemię koronawirusa. Może w nim wziąć udział około 20 osób. Całość zostanie jednak nagrana, a film będzie później dostępny na stronie internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Miasta.

- Zależy nam na tym, aby dotrzeć z wiadomościami na temat historii gminy do jak największej grupy odbiorców - dodała dyrektor Sus-Lutyńska.

Tagi do tego wpisu
Reklama