Burmistrz Jędrzejowa z absolutorium

Data publikacji: 26.06.2020 16:22
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2020 Jędrzejów. Sesja absolutoryjna. Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa

26.06.2020 Jędrzejów. Sesja absolutoryjna. Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek otrzymał absolutorium za 2019 rok. Radni w tej sprawie byli jednomyślni.

Jak powiedzieli radni Łukasz Stanek i Wacław Kędra, to budżet na „piątkę”, w którym znalazły się pieniądze na inwestycje. Mówili, że w realizacji budżetu mieszkańców gminy najbardziej interesują inwestycje.

- Przyjęta strategia rozwoju opiera się przede wszystkim na pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Tylko tym sposobem nasza gmina nie będzie bardzo bogata, ale może pomyślnie się rozwijać - podkreślali radni.

Podczas sesji burmistrz Piszczek podziękował pracownikom urzędu miejskiego oraz jednostek podległych za ciężką pracę. Jak poinformował, w ubiegłym roku na inwestycje przeznaczono prawie 15 mln zł. W tym roku to już 30 mln zł. Dodał, że kontynuowane są inwestycje ubiegłoroczne, m.in. budowa drogi w ciągu ulicy Jasionka oraz budowa ul. Fabrycznej.

- Dla miasta i gminy bardzo ważne są tereny inwestycyjne, ponieważ to nowi inwestorzy, a co za tym idzie również nowe miejsca pracy. Ten teren to przyszłość dla miasta - podkreślał włodarz gminy.

W 2019 roku dochody gminy Jędrzejów zaplanowane na ponad 125,7 mln zł zostały zrealizowane w ponad 99 proc. Wydatki, które wyniosły ponad 129 mln zł, wykonano w ponad 97 proc. 

Tagi do tego wpisu
Reklama