Buscy policjanci nadal szukają wandali

Data publikacji: 18.11.2020 12:32
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.10.2020 Busko-Zdrój. Zdewastowana aleja Mickiewicza

27.10.2020 Busko-Zdrój. Zdewastowana aleja Mickiewicza
Fot. Michał Maroński /

Wciąż nie udało się ująć sprawców zniszczeń w kilkunastu miejscach Buska-Zdroju. Aktów wandalizmu dokonano pod koniec października tego roku. Wymalowane czarnym sprejem obraźliwe treści i hasła związane z ustawą antyaborcyjną, naniesione zostały w obrębie głównego deptaku oraz na chodnikach, murach, ścianach czy murze oporowym wokół pomnika księcia Leszka Czarnego.

Tomasz Piwowarski, rzecznik policji w Busku-Zdroju przypomina, że policja przyjęła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od władz Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Wciąż prowadzone jest postępowanie w kierunku uszkodzenia, zniszczenia infrastruktury miejskiej. Straty oszacowano na kwotę ponad 8,5 tys. zł.

- Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za popełnienie przestępstwa. Zabezpieczyliśmy monitoring miejski, sprawdzamy także nagrania z kamer prywatnych z miejsc, w których przestępcy mogli się poruszać. Niestety maseczki ochronne na twarzach sprawców utrudniają rozpoznanie i identyfikację tych osób - zaznacza rzecznik.

Policja apeluje, że jeżeli ktoś ma wiedzę lub przypuszcza, kto mógł dokonać tego czynu, proszony jest o kontakt z policjantami w Busku-Zdroju, lub telefon na numer alarmowy 112. Czterem sprawcom, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Reklama