Buskie uzdrowisko otrzymało karetkę

Data publikacji: 13.05.2021 12:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
13.05.2021. Kielce. Przekazanie Uzdrowisku Busko-Zdrój karetki specjalistycznej. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Grzesiak - wiceprezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., Michał Płatek - prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica - dyrektor Świętokrzyskiego
Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego

13.05.2021. Kielce. Przekazanie Uzdrowisku Busko-Zdrój karetki specjalistycznej. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Grzesiak - wiceprezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., Michał Płatek - prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przekazało buskiemu uzdrowisku karetkę pogotowia do przewozu pacjentów.

Ambulans był użytkowany przez pogotowie, ale jest nadal w dobrym stanie technicznym i bardzo dobrze wyposażony, informuje Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia.

- To kolejny samochód, który jest przekazywany lokalnym instytucjom, które pracują na co dzień z pacjentami z naszego województwa i spoza niego. Myślę, że dzięki temu ambulansowi usługi jakie będą świadczone dla kuracjuszy uzdrowiska będą na jeszcze wyższym poziomie - dodał Marek Bogusławski.

Jak powiedziała Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego ambulans przejechał około 400 tys. km i zgodnie z wytycznymi ratownictwa medycznego nie może już służyć pogotowiu, ale nadal może być wykorzystywany do przewozu pacjentów, czy kuracjuszy buskiego uzdrowiska.

- Karetka będzie służyła do transportu pacjentów także w stanach ciężkich, ponieważ w skład uzdrowiska wchodzi również Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”, w którym przebywają pacjenci po zabiegach kardiochirurgicznych. Dlatego ambulans jest wyposażony w podstawowy sprzęt do ratowania życia, czyli defibrylator, respirator, ssak i tlen - dodała Marta Solnica.

Michał Płatek, prezes buskiego uzdrowiska poinformował, że karetka będzie również służyła do przewozu pacjentów, którzy w placówce będą przechodzili rehabilitację postcovidową.

- Ten samochód już od dzisiaj będzie używany na potrzeby naszych pensjonariuszy. Uzdrowisko Busko-Zdrój już świadczy komercyjne usługi rehabilitacji dla osób, które przebyły COVID-19, a w ciągu najbliższych dwóch tygodni uruchomimy również taką działalność finansowaną ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Karetka będzie służyła także do transportu pacjentów na badania i specjalistyczne konsultacje - dodał Michał Płatek.

Pojazd którym od 10 lat dysponuje Uzdrowisko Busko-Zdrój przejechał już 700 tys. km.

Reklama