Był przeciek arkusza maturalnego? W sieci trwa dyskusja

Data publikacji: 08.06.2020 15:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Już przed 7.00 w wyszukiwarce Google pojawiły się wpisy związane z tematem pisemnym matury z języka polskiego - taką informację na Twitterze podał profil Emocje w sieci. O sprawie informuje też portal Onet.pl.

Z danych, które udostępniły Emocje w sieci, wynika, że w województwach podlaskim oraz mazowieckim wpisywano w wyszukiwarkę temat rozprawki maturalnej na kilka godzin przed rozpoczęciem egzaminu.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty uważa, że prawdopodobieństwo wycieku tematów maturalnych jest znikome, a informacja o wycieku to plotka.

- Co roku są takie informacje, że są przecieki tematów maturalnych. Na pewno do tego nie doszło, arkusze maturalne są bardzo dobrze zabezpieczone - zapewnia Kazimierz Mądzik.

Kurator podkreśla, że w województwie świętokrzyskim matura z języka polskiego na poziomie podstawowym przebiegła bez zakłóceń. Szkoły zadbały o bezpieczeństwo absolwentów. Urząd nie ma informacji, by komukolwiek odmówiono pisania matury z powodu podwyższonej temperatury.

- Nie było żadnych problemów, wszystkie wymogi sanitarne szkoły spełniły. Abiturienci wiedzieli, że jeżeli mają kłopoty ze zdrowiem, to na maturę nie powinni przychodzić, bo przecież jest termin dodatkowy - mówi Kazimierz Mądzik.

We wtorek kolejny dzień egzaminów dojrzałości. O godzinie 9.00 rozpocznie się matura z matematyki, natomiast o godzinie 14.00 rozpocznie się egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. 

Reklama