Była gorzelnia, będzie hotel z browarem

Data publikacji: 30.06.2020 15:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.06.2020 Rytwiany. Rewitalizacja gorzelni

30.06.2020 Rytwiany. Rewitalizacja gorzelni
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Straszące od lat, zrujnowane budynki po gorzelni Radziwiłłów w Rytwianach zyskają blask. Trwa rewitalizacja starego zakładu, w którym po przebudowie mieścić się będą: hotel, restauracja i browar, warzący piwo dla hotelowych gości.

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem władz gminy i przedsiębiorcy - Konrada Gądka. Główny budynek fabryki do niedawna był całkowicie zrujnowany. Kilka lat temu strawił go pożar. Teraz wymieniony został już dach i stropy. Inwestor odgruzował też cały teren. Do wykonania została jeszcze cala elewacja, instalacja okien oraz prace wewnątrz obiektu. Odrestaurowany obiekt będzie przyjmować turystów najwcześniej od czerwca przyszłego roku. Prace remontowe wstrzymała na jakiś czas procedura wpisania go do rejestru zabytków.

Wójt Rytwian Grzegorz Forkasiewicz wyjaśnia, że samorząd gminy odpowiada za projekt remontu ulic Kościelnej i Armii Krajowej, utworzenia kina wodnego i odmulenia stawu. Te prace zostały już wykonane w 80 proc. Do wykonania, w ramach tego samego projektu rewitalizacji będzie jeszcze budowa placu targowego przy remizie OSP. Prace, którymi zajmuje się samorząd kosztować będą około 2 mln złotych, podobne koszty pochłonie rewitalizacja gorzelni.

30.06.2020 Rytwiany. Rewitalizacja gorzelni. Na zdjęciu właściciel Konrad GądekFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama