Była szkoła - jest Klub Seniora

Data publikacji: 30.06.2021 16:42
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.06.2021. Ćmielów. Uroczyste otwarcie Klubu Seniora i Dziennego Domu Opieki

30.06.2021. Ćmielów. Uroczyste otwarcie Klubu Seniora i Dziennego Domu Opieki
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Kiedyś służył młodzieży jako szkoła, od dziś będzie przeznaczony dla seniorów.

Mowa o budynku dawnego liceum i gimnazjum w Ćmielowie, który zamienił się w Klub Seniora i dzienny dom pomocy. Od jutra będzie tętnił życiem za sprawą mieszkańców wieku 60 plus.

Burmistrz Ćmielowa Joanna Suska informuje, że niewykorzystany budynek udało się zagospodarować. Będzie mógł służyć mieszkańcom, którzy w tym miejscu zjedzą obiad, wypiją kawę, spotkają się z rówieśnikami, ale też będą mieć rehabilitację fizyczną, będą też dochodzić do sprawności umysłowej.

Jak dodaje burmistrz, w pozyskaniu środków w ramach rządowego programu „Senior Plus” zaangażowani byli posłowie: Agata Wojtyszek i Andrzej Kryj. Wniosek zyskał akceptację wojewody świętokrzyskiego.

Poseł Andrzej Kryj mówi, że jego praca polega na tym, aby udzielać wsparcia. Jak mówi, jest ambasadorem tych samorządów, które chcą z nim współpracować. Uważa, że w stolicy należy mówić o tym, gdzie pieniądze są najbardziej potrzebne i w jaki sposób zostaną wydatkowane.

30.06.2021. Ćmielów. Uroczyste otwarcie Klubu Seniora i Dziennego Domu OpiekiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Stanisław Jacek Machała będzie korzystał z nowej oferty dla seniorów. Jak podkreśla, takie miejsce było wyczekiwane. Dodaje, że takie miejsce powinno powstać już dawno, bo to potrzebna forma pomocy w egzystencji.

Kwota pozyskana przez gminę to ponad 380 tys. zł, gmina dołożyła niecałe 130 tys. zł. W dziennym domu seniora przebywać będzie 30 osób, a w Klubie Seniora 15 osób.

30.06.2021. Ćmielów. Uroczyste otwarcie Klubu Seniora i Dziennego Domu OpiekiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama