Byli prezydenci Starachowic uniewinnieni

Data publikacji: 15.06.2021 14:25 / Data aktualizacji: 15.06.2021 15:34
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.06.2021. Kielce. Sąd Okręgowy, rozprawa.

15.06.2021. Kielce. Sąd Okręgowy, rozprawa.
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Sylwester Kwiecień i Wojciech Bernatowicz, byli prezydenci Starachowic zostali prawomocnie uniewinnieni. Byli włodarze i inni urzędnicy magistratu odpowiadali przed sądem za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowych.

W latach 2008-2012 mieli działać na szkodę gminy, podpisując niekorzystne umowy i aneksy z wywożącą śmieci firmą ALMAX. Zdaniem prokuratury miasto mogło zapłacić za te usługi 3,5 mln zł więcej niż były w rzeczywistości warte.

Nieprawomocny wyrok uniewinniający w tej sprawie zapadł w Sądzie Rejonowym w Starachowicach w ubiegłym roku. Prokuratura się z nim nie zgodziła, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach. Dziś zapadł prawomocny wyrok. Sędzia Zbigniew Karamara uznał, że sąd I instancji prawidłowo ocenił materiał dowodowy.

- Nie zapominajmy o tym, że w tych wszystkich przypadkach, co odnosi się przede wszystkim do prezydentów, byli oni wykonawcami uchwały rady miasta - stwierdził.
Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.

Nieprawomocny wyrok uniewinniający w tej sprawie zapadł w Sądzie Rejonowym w Starachowicach w ubiegłym roku. Prokuratura się z nim nie zgodziła, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach, który dziś utrzymał go w mocy.

15.06.2021. Kielce. Sąd Okręgowy, rozprawa.Fot. Monika Miller / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama