Były piłkarz Korony Kielce w Wiśle Kraków

Data publikacji: 06.10.2020 07:04
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Felicio Brown Forbes został piłkarzem Wisły Kraków

Felicio Brown Forbes został piłkarzem Wisły Kraków
Fot. wisla.krakow.pl

Były piłkarz Korony Kielce Felicio Brown Forbes został zawodnikiem Wisły Kraków. 29-letni napastnik został wykupiony przez „Białą Gwiazdę” z Rakowa Częstochowa. Kostarykanin podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Felicio Brown Forbes Koronę reprezentował w sezonie 2018/2019. W „żółto-czerwonych” barwach w 19 meczach ekstraklasy strzelił trzy gole. Z Kielc przeniósł się do Częstochowy. W minionych rozgrywkach wystąpił w 27 spotkaniach i zdobył 10 bramek. Był najskuteczniejszym zawodnikiem Rakowa. W tym sezonie spędził na boisku zaledwie 19 minut, przegrywając rywalizację o miejsce w składzie z pozyskanym z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Vladislavsem Gutkovskisem.

Felicio Brown Forbes przed przybyciem do Polski był piłkarzem m.in.: Herthy Berlin, FC Nuernberg, Carl Zeiss Jena, Rot-Weiss Oberhausen, FSV Frankfurt, Krylii Sowietow Samara, FK Ufa, FK Rostów, Arsenału Tuła, Anży Machaczkała i Amkaru Perm.

Urodzony w Belinie zawodnik zaliczył debiut w seniorskiej reprezentacji Kostaryki. Na koncie ma też występy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec.

Reklama