Były prezes kieleckiego sądu skazany

Data publikacji: 23.07.2021 15:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sąd Okręgowy i Rejonowy w Radomiu

Sąd Okręgowy i Rejonowy w Radomiu
Fot. Radio dla Ciebie

10 tys. zł. grzywny, 5 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz 4-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - to wyrok w sprawie Bogusława S., kieleckiego sędziego. Odpowiadał on za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 18 września 2019 roku w Kielcach. Jak ustalili śledczy, kierujący pojazdem marki volkswagen Bogusław S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki peugeot i doprowadził do zderzenia samochodów. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do badania stanu trzeźwości uczestników kolizji. Bogusław S., mimo czterech prób nie wykonał prawidłowo badania. Piąty i tym razem skutecznie przeprowadzony pomiar, wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Potwierdziło to badanie krwi.

Sędziemu został uchylony immunitet, w związku z czym mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Kielcach. Ten jednak zwrócił się do Sądu Najwyższego z prośbą o zmianę jednostki. Ostatecznie sprawa trafiła do Radomia.

Jak dowiedziało się Radio Kielce, wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie. Bogusław S. musi wpłacić 10 tys. zł. grzywny oraz 5 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Orzeczono wobec niego także 4-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Decyzja sądu jest nieprawomocna.

Bogusław S. w dniu zdarzenia złożył wniosek o przejście w stan spoczynku. Wcześniej pracował w IX Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kielcach i był prezesem tej instytucji.

 

adv adv
Wiadomości
Reklama