Były sędzia z Kielc z prokuratorskim zarzutem

Data publikacji: 16.10.2020 13:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Bogusław S., kielecki sędzia, usłyszał prokuratorski zarzut. Jest związany ze spowodowaniem kolizji samochodowej pod wpływem alkoholu.

Dział prasowy Prokuratury Krajowej informuje, że za popełnienie tego przestępstwa grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Do zdarzenia doszło 18 września 2019 roku w Kielcach. Kierujący pojazdem marki Volkswagen Bogusław S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Peugeot i doprowadził do zderzenia samochodów.

Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do badania stanu trzeźwości uczestników kolizji. Bogusław S. pomimo czterech prób nie wykonał prawidłowo badania. Kolejny, tym razem skutecznie przeprowadzony pomiar, wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Potwierdziło to badanie krwi.

Sędziemu został uchylony immunitet, w związku z czym może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Sędzia, w dniu zdarzenia złożył wniosek o przejście w stan spoczynku.

Bogusław S. pracował w IX Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kielcach. Wcześniej był prezesem tej instytucji.

Reklama