Były szef ITD w Kielcach spowodował kolizję. Był po spożyciu alkoholu

Data publikacji: 23.12.2020 12:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Patryk Czuba - Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach

Patryk Czuba - Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach
Miedziana Góra. 04.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Patryk Czuba, były Świętokrzyski Inspektor Transportu Drogowego spowodował kolizję będąc po spożyciu alkoholu. Według wstępnego badania miał 0,34 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w niedzielę na autostradzie A1, na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego.

Patryk Czuba przyznaje, że doszło do kolizji, jednak zaznacza, iż w związku z wieloma niejasnościami dotyczącymi zawartości alkoholu w organizmie trwa postępowanie wyjaśniające. 

- Wszelkie informacje, dotyczące spożycia alkoholu do momentu rozstrzygnięcia sprawy, należy uznać za nieprawdziwe - twierdzi Patryk Czuba.

Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że do zdarzenia doszło 20 grudnia. Wówczas do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie, że samochód osobowy uderzył w drogowe pachołki. Na miejscu okazało się, że kierował nim 41-letni mieszkaniec Kielc, który był po spożyciu alkoholu. Miał 0,34 promila. Jest to wykroczenie, sprawę bada wydział prewencji piotrkowskiej komendy.

Patryk Czuba został odwołany z funkcji komendanta świętokrzyskiej ITD w listopadzie 2019 roku, ale nadal jest funkcjonariuszem inspekcji. Krzysztof Tosnowiec, szef kieleckiego oddziału ITD nie chce komentować sprawy.

Reklama