Były trener Korony znów w hiszpańskiej elicie

Data publikacji: 13.01.2021 07:42
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
José Rojo Martín „Pacheta”

José Rojo Martín „Pacheta”
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Były trener Korony Kielce José Rojo Martín „Pacheta” po dwunastu latach znowu będzie pracował w hiszpańskiej elicie piłkarskiej. 52-letni szkoleniowiec poprowadzi w LaLiga Santender ostatni zespół tabeli - Sociedad Deportiva Huesca.

„Klub z Aragonii porozumiał się z trenerem José Rojo Martínem, który będzie prowadził zespół w LaLiga Santander do końca sezonu. Razem z nim do sztabu szkoleniowego dołączają asystent Chema Monzón oraz trener przygotowania fizycznego Jorge Triguerosem” – poinformował klub SD Huesca.   

„Pacheta był piłkarzem takich drużyn jak RCD Espanyol czy CD Numancia. W końcówce sezonu 2008/2009 został w tym drugim klubie trenerem, ale spadł z Primera División. Prowadził także Real Oviedo i FC Cartagena. Ma doświadczenie międzynarodowe, gdyż prowadził polską Koronę Kielce i tajskie Ratchaburi” – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu z Aragonii.

Niewątpliwie największym sukcesem trenerskim José Rojo Martína było wprowadzenie w sierpniu 2020 roku Elche CF do LaLiga Santander. Zaledwie dwa dni po awansie klub rozstał się z byłym szkoleniowcem Korony.

José Rojo Martín będzie miał trudne zadanie utrzymania Hueski w elicie. Po 18. kolejkach drużyna z Aragonii zamyka ligową tabelę. Ma na swoim koncie zaledwie 12 punktów, sześć mniej od ostatniego bezpiecznego Realu Valladolid.

„Pacheta” pracował w Kielcach w sezonie 2013/14. Zaraz na początku rozgrywek zastąpił zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego. Korona zajęła pod jego wodzą 13. miejsce w ekstraklasie.

Reklama